• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

KGW Żeglce zaprasza na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą KRASICZYN - BOLESTRASZYCE w dniu 25.05.2019. Podczas wycieczki udamy się do okazałego Zamku w Krasiczynie, oraz Arboretum w Bolestraszycach, które o tej porze roku powita nas wspaniale kwitnącymi magnoliami, azaliami i różanecznikami.

Znalezione obrazy dla zapytania zamek krasiczyn Znalezione obrazy dla zapytania arboretum bolestraszyceZnalezione obrazy dla zapytania arboretum bolestraszyce

[Wczorajszy artykuł był oczywiście prima aprilisowym żartem :-)]

W dniu wczorajszym w Zręcinie odbył się IV Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wydarzenie to skupiło bardzo dużą liczbę uczestników oraz kibiców i sympatyków. Przy bardzo pięknej pogodzie, w pięknej scenerii przyrody, zawodom towarzyszyły również liczne atrakcje. Na zaproszenie Organizatorów odpowiedziały także Władze Samorządowe nie tylko z naszej Gminy, ale również Powiatu i Województwa.

BŻ - Chlebianka Chlebna 4:0 (2:0)

Rada Sołecka wsi Żeglce zaprasza wszystkich na pierwszą inauguracyjną wycieczkę w tym sezonie wędrówkowym. Jako że w wyższych partiach gór zalega spora warstwa śniegu dla rozruszania po zimowym śnie proponujemy wycieczkę w malowniczy zakątek Bieszczad - Źródła Sanu - najdalej na południe wysuniętego, dostępnego turystycznie regionu Polski. Na trasie znajdują się nieistniejące już wsie Bukowiec, Bieniowa i Sianki, których jedynymi śladami są samotne krzyże, pozostałości zabudowań, cerkwi i cmentarzy. Po drodze natkniemy się również na Grób Hrabiny oraz ruiny zamku Stroińskich.

Z uwagi na zamknięcie przez Bieszczadzki Park Narodowy szlaku na odcinku Bieniawa-Sianki, modyfikujemy trasę naszej sobotniej wędrówki. Udamy się inną, aczkolwiek malowniczą i widokową trasą z Bukowca do rezerwatu Sine Wiry, następnie ścieżką przyrodniczą, która zaprowadzi nas do punktu widokowego na Korbani. Stąd podziwiać można widoki na Wysokie Bieszczady oraz Zalew Soliński. Warto zabrać ze sobą lornetkę. Podczas wędrówki zobaczymy również piękną cerkiew w Łopiance, oraz zabytkowy kościół w Bukowcu. Godzina wyjazdu oraz koszt pozostają bez zmian.
Gdyby ktoś jeszcze był chętny pozostało kilka miejsc wolnych.

W dniu wczorajszym odbyliśmy pierwszą w tym sezonie wycieczkę. Na inaugurację sezonu wycieczkowego, dla rozruszania mięsni po zimie, wybraliśmy bardzo łatwy szlak. 

Wędrówkę rozpoczęliśmy od uroczej miejscowości Bukowiec, skąd udaliśmy się na Korbanię(894 m.n.p.m), na której znajduje się wieża widokowa, z której oglądać można panoramę Bieszczad Wysokich oraz Zalewu Solińskiego. Zchodząc z Korbani, przez przełęcz Hyrcza udaliśmy się do Łopienki, gdzie podziwialiśmy zabytkową Cerkiew. Kolejnym punktem naszej wyprawy był Rezerwat Sine Wiry, oraz Kapliczka Szczęśliwego Powrotu. Bieszczady przywitały nas piękną pogodą, która towarzyszyła nam do samego końca. Uczestnicy szczęśliwi i zadowoleni już pytali o kolejną naszą wyprawę. W tym miejscu chcemy zaprosić wszystkich na już ambitniejszą trasę, którą planujemy na 1 czerwca br. W dzień dziecka zapraszamy w Tatry, a konkretnie na szlak Kuźnice-Polana Kalatówki-Hala Kondratowa - Kondracka Kopa ew. Giewont. Szczegóły wyprawy podamy wkrótce.

W minioną sobotę odbyła się piąta edycja sprzątania Żeglec, zorganizowana w ramach akcji Urzędu Gminy w Chorkówce "Sprzątanie świata na terenie Gminy Chorkówka - WIOSNA 2019".