• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

1 marca to Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych, Niezłomnych. Na terenie Gminy Chorkówka od kilku lat staramy się uczcić pamięć naszych Bohaterów. 

W Żeglcach w tym roku odbędzie się kolejna ogólnopolska edycja Biegu Tropem Wilczym, także i ulicami Zręcina pobiegną zawodnicy w biegu i marszu Nordic Walking upamiętniających Pamięć Żołnierzy Wyklętych. W organizację tych przedsięwzięć sportowych zaangażowanych jest wiele organizacji oraz osób prywatnych,  w tym również ze Świerzowej Polskiej. W tym roku także i Świerzowa Polska pojawi się na mapie miejsc, gdzie uczczona zostanie pamięć tych zapomnianych Bohaterów.

            Chcielibyśmy zaprosić wszystkich zainteresowanych na spotkanie tematyczne poświęcone jednemu z Żołnierzy Wyklętych. Dodatkową atrakcją będzie występ uczennic Gimnazjum im. Ignacego Łukasiewicza oraz dziewcząt ze Stowarzyszenia „Że Chcę”.  

Inicjatorami tego projektu są:  

Piotr Kozubal - spokrewniony z rodziną Feruś (bohatera spotkania), Monika Subik - radna powiatu krośnieńskiego, Grzegorz Węgrzynowski - nauczyciel Gimnazjum w Świerzowej Polskiej, sołtys wsi Żeglce, Wojciech Żurkiewicz - radny gminy Chorkówka, lokalny historyk i patriota.

Z tego miejsca organizatorzy pragną podziękować panu Wacławowi Kamińskiemu, dyrektorowi Gimnazjum za przychylność i pomoc w realizacji tego spotkania. 

 

 

W 2017 r. Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczciliśmy w naszym sołectwie, a wspomnienie wydarzenia znajduje się w poniższym linku:

relacja z 2017 r.