• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

W minioną sobotę (09.02.2019) odbył się Finał I Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Żeglec 2018 roku. Organizatorami tego historycznego bo pierwszego w naszej gminie wydarzenia byli Iwona Skalska i Tomasz Serwa. Patronat honorowy nad plebiscytem objął Wójt Gminy Chorkówka Grzegorz Węgrzynowski.

Na ogłoszenie wyników i rozdanie nagród zaproszeni zostali wszyscy uczestnicy Plebiscytu, niestety nie wszyscy z różnych przyczyn mogli przybyć, oraz przedstawiciele organizacji działających w naszej miejscowości: KGW - Halina Kochańska, Rada Rodziców - Anna Gradowicz, LKS Błękitni Żeglce - Tomasz Gunia, OSP Żeglce - Jan Wierdak, Jarosław Kasza, Stowarzyszenie rozwoju Wsi Żeglce - Anna Łopaktiewicz, Maciej Bęben, Dyrektor SP Żeglce - Roman Skowron, Radny Powiatowy - Stanisław Sajdak, Wójt Gminy Chorkówka - Grzegorz Węgrzynowski.
W Plebiscycie nominowanych zostało 40 sportowców spośród 85, którzy w ubiegłym roku reprezentowali barwy naszego sołectwa w zawodach gminnych, powiatowych, wojewódzkich i międzynarodowych. Nominowani sportowcy rywalizują na co dzień w 7 dyscyplinach sportowych. W głosowaniu oddano 324 głosy, w tym 22 okazały się nieważne. Spośród wszystkich głosujących, podczas plebiscytu rozlosowano 3 nagrody. Osoby które zostały wylosowane zostaną o tym poinformowane elektronicznie w związku z ochroną danych osobowych.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w odbyciu się tego wydarzenia: Annie Gradowicz, Annie Łopatkiewicz (kuchnia była opanowana perfekcyjnie), Tomkowi Laskosiowi (jest zawsze kiedy tylko trzeba), Jakubowi Skalskiemu i Maciejowi Bębnowi (prezentacja to dziecko Kuby, Maciek nagłośnienie i cała reszta spraw technicznych), Wójtowi Gminy Chorkówka Grzegorzowi Węgrzynowskiemu (pomoc przy zakupie nagród). Dziękujemy szczególnie tym, którzy odpowiedzieli na nasz apel i oddali swoje głosy. To właśnie kibice ustawili nam kolejność i swoimi głosami pokazali że dopingują naszym sportowcom. Słowa podziękowania kierujemy przede wszystkim do wszystkich nominowanych. Bez względu na wyniki głosowania wszyscy jesteście zwycięzcami. Wszyscy którzy chcecie reprezentować naszą miejscowość na różnych arenach sportowych zasługujecie na słowa uznania. To dzięki Wam głośno jest o nas podczas różnych zawodów i imprez. Życzymy Wam wytrwałości w tym co robicie i zapraszamy do czynnego udziału w imprezach sportowych w bieżącym roku, tak abyśmy za rok mogli spotkać się na II wydaniu Plebiscytu.
Po podliczeniu wszystkich głosów okazało się że popularniejszym Sportowcem Żeglec 2018 roku został wybrany Daniel Skalski uzyskując 922 pkt. Drugie miejsce z wynikiem 917 pkt zajął Krzysztof Krawczyk, a trzecie Nikodem Wierdak uzyskując 805 pkt.
Poniżej prezentujemy całą 20-stkę z uzyskanymi w głosowaniu punktami.
1. Daniel Skalski - 922 pkt
2. Krzysztof Krawczyk - 917 pkt
3. Nikodem Wierdak - 805 pkt
4. Karol Winiarski - 685 pkt
5. Kamil Doniek - 636 pkt
6. Mateusz Grzesik -628 pkt
7. Arkadiusz Frużyński - 604 pkt
8. Michał Wolski - 595 pkt
9. Tomasz Szymbara - 561 pkt
10. Dominik Gromek- 525 pkt
11. Jakub Gydziak - 521 pkt
12. Konrad Skalski - 507 pkt
13. Grzegorz Węgrzynowski - 491 pkt
14. Aleksandra Kosiek - 456 pkt
15. Konrad Ochała - 443 pkt
16. Aleksandra Olech - 433 pkt
17. Tomasz Rachwalski - 419 pkt
18. Szymon Sajdak - 415 pkt
19. Magdalena Wierdak - 401 pkt
20. Grzegorz Wityński - 399 pkt
Nagrody laureatom wręczali Iwona Skalska i Tomasz Laskoś.
Niestety ze względów zdrowotnych w uroczystości nie mógł wziąć udziału jeden ze współorganizatorów, bardzo zaangażowany w Plebiscyt Tomasz Serwa.
Tomku życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.