• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

w 2000 roku powstał w naszej miejscowości Klub Młodzieżowy, działający wówczas pod nazwą KSM [Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży]. Ideą działalności tych Gminnych placówek od początku było umożliwianie spędzenia w miły i kulturalny sposób wolnego czasu wiejskiej młodzieży i odciągnięcie jej od czyhających wokół pokus typu alkohol, papierosy czy narkotyki.

Tak więc od samego początku działalności Klubów Młodzieżowych na terenie naszej Gminy organizowane były przez placówki Klubów jak i Urząd Gminy w Chorkówce imprezy rekreacyjno-sportowe dla dzieci i młodzieży. Reprezentanci naszego Klubu od samego początku działalności czynnie uczestniczyli w tych imprezach, odnosząc niejednokrotnie zwycięstwa, choć o to tak naprawdę w działalności Klubów nigdy nie chodziło, ale o miłe spędzenie czasu.

Reprezentanci naszego K.M. przez ostatnie 11-cie lat uczestniczyli min. w zawodach: tenisa stołowego, biegów, mini piłki nożnej, siatkówki, bilarda, siatko-nogi, piłkarzyków, trójek koszykarskich. Po za tym w naszym Klubie najczęściej podczas zimowych ferii organizowane były dyskoteki dla dzieci, odlewanie i malowanie figur gipsowych, zajęcia z rysunków.

Obecnie w Klubie Młodzieżowym działającym przy Gminnym Ośrodku Kultury w Chorkówce można spędzić miło czas grając w tenisa stołowego, bilarda czy piłkarzyki lub ćwicząc na siłowni.

Prowadzącymi Klub Młodzieży byli:
Magdalena
Kukulska
Maciej Serwa
Tomasz Serwa
Konrad Skalski
Paweł Malarczyk
Magdalena Przybyła
Elżbieta Wasłowicz

Zapraszamy do klubu w dniach poniedziałek- środa, piątek w godzinach 1700-2100.

(Tomasz Serwa)