Ruszyła XIV edycja Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca, Trenera i Działacza Powiatu Krośnieńskiego 2014 roku. Wśród nominowanych znaleźli się 4 mieszkańcy Gminy Chorkówka, w tym 3 ludzi ściśle związanych z Żeglcami.
W Plebiscycie wybiera się drogą sms-ową oraz poprzez kupony zamieszczane w gazecie Nowe Podkarpacie 5 spośród 25 nominowanych sportowców oraz po jednym z 9 nominowanych trenerów i działaczy. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na uroczystej gali w lutym 2015 roku.
Aby zagłosować należy wysłać następujący SMS:
Numer: 7136 (1,23 zł z VAT)
Treść: PKSx,x,x,x,x,Tx,Dx
gdzie w miejsce "x" należy wstawić odpowiedni numerek kandydata z danej kategorii, BEZ spacji
Lista kandydatów:
Kategoria SPORTOWIEC (PKS):
- Sławomir Bogacz (LKS Jasiołka Inwentech Jaśliska, piłka nożna)
- Piotr Bryś (GKS Zamczysko Odrzykoń, piłka nożna)
- Weronika Bykowska (CWKS Legia Warszawa, strzelectwo)
- Waldemar Czado (Stowarzyszenie Nasz Rymanów, sekcja biegowa Finish Rymanów)
- Konrad Dranka (Tęcza Zręcin, piłka nożna)
- Jacek Grabski (GKS Zamczysko Odrzykoń,piłka nożna)
- Stanisław Jaźwiecki (Klub Biegacza GOSiR Krościenko Wyżne, lekkoatletyka)
- Filip Kociuba (KTS GOSiR Krościenko Wyżne, tenis stołowy)
- Hubert Kopczyk (UKS TKKF MOSiR Dukla,tenis stołowy)
- Jacek Kostycz (LKS Jasiołka Inwentech Jaśliska)
- Marcin Kuliga (KKB MOSiR Krosno, lekkoatletyka)
- Ewelina Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne, narciarstwo biegowe)
- Kryspin Paradysz (KS Budo Krosno, karate)
- Wojciech Pelczar (MUKS Podkarpacie Jedlicze, narciarstwo biegowe)
- Rafał Penar (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój, biathlon)
- Wiktor Penar (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój, biathlon)
- Sławomir Skóra (Bike Team GOSiR Jedlicze, kolarstwo górskie)
- Dawid Stanisz (LKS Jasiołka Inwentech Jaśliska, piłka nożna)
- Łukasz Szczurek (BKS WP Kościelisko, biathlon)
- Krzysztof Wałęga (MUKS Podkarpacie Jedlicze, strzelectwo)
- Tomasz Wąchała (WKS Rędzinianka Wojaszówka, piłka nożna)
- Grzegorz Węgrzynowski (Stabilizator Chorkówka, siatkówka)
- Krzysztof Wiernusz (Stowarzyszenie Nasz Rymanów, sekcja biegowa Finish Rymanów)
- Michał Wolski (Błękitni Żeglce, piłka nożna)
- Jakub Zima (Iwonka Iwonicz/Cosmos Nowotaniec, piłka nożna)
Kategoria TRENER (T):
- Ryszard Chowaniec (UKS Żarniak Jaśliska, piłka nożna, biegi przełajowe)
- Robert Gorzynik (Kotwica Korczyna, piłka nożna)
- Mariusz Jakieła (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój, biathlon)
- Józef Kudroń (MUKS Podkarpacie Jedlicze, łucznictwo)
- Bogdan Maciejewski (UKS TKKF MOSiR Dukla, tenis stołowy)
- Mariusz Michalski (GKS Zamczysko Odrzykoń, piłka nożna)
- Artur Piotrowski (UKS Gem Posada Górna)
- Stanisław Wierdak (LKS Nafta Chorkówka, piłka nożna)
- Witold Zatorski (Klub Biegacza GOSiR Krościenko Wyżne, lekkoatletyka)
Kategoria DZIAŁACZ (D):
- Mariusz Biskup (MUKS Podkarpacie Jedlicze)
- Jarosław Farbaniec (LKS Jasiołka Inwentech Jaśliska)
- Lucjan Hawrot (Stowarzyszenie Aktywnej Promocji Sportu i Kultury „APSiK”, GKS Wisłok Krościenko Wyżne)
- Dariusz Jęczkowski (Akademia Piłkarska Aktiv Pro Rymanów)
- Jerzy Kaleta (Towarzystwo Sportowe ProFamilia Wojaszówka)
- Stanisław Paszek (UKS TKKF MOSiR Dukla)
- Jacek Pinkowicz (LKS Iskra Iskrzynia)
- Krzysztof Rajchel (Iwonka Iwonicz)
- Tomasz Serwa (Błękitni Żeglce)
Mieszkańcy Żeglec i ludzie związani ze sportem w Żeglcach:
Pozostali kandydaci z naszej gminy: