Drukuj

3-1

W meczu inauguracyjnym sezonu 2011/12 spotkaliśmy się z Partyzantem II Targowiska. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż Partyzant zajął w poprzednim sezonie 3 miejsce w swojej grupie. Na początku nie mogliśmy wyprowadzić żadnej groźnej akcji. W pewnym momencie Daniel Łopatkiewicz dynamicznie wbiegł w pole karne przeciwnika. Zawodnik rywali nie zdołał go przepisowo zatrzymać i uzyskaliśmy rz ut karny, który pewnie wykorzystał Tomasz Gunia. Wynik 1:0 utrzymał się do połowy.

Po zmianie stron goście zaczęli atakować. W jednej z akcji nasz bramkarz spóźnił się z interwencją i sfaulował zawodnika z Targowisk w polu karnym. Jedenastka została wykorzystana i był już remis. Jednak w chwile później Przemysław Dubis po podaniu Tomasza Rachwalskiego znalazł się oko w oko z bramkarzem. Sytuację wykorzystał i znów prowadziliśmy. Nie minęło nawet 15 minut i ten sam zawodnik piekielnie mocnym strzałem z 18-u metrów ustalił wynik spotkania na 3:1.

(Michał Wolski)

Coś o rywalu: PARTYZANT Targowiska:

Początki zorganizowanej działalności sportowej w Targowiskach datuje się na 1954 rok, kiedy to powstał tam LZS. Nazwa "Partyzant" istnieje od 1969r . Klub z Targowisk w swojej długiej historii w 1975 r. awansował do kl. B.  W 1984 r.  zawodnicy i kibice mogli się cieszyć z awansu do kl. A ,  a w 1990 do kl. Okręgowej, w której to występowali do 1994r. Następnie "Partyzanci" kilka sezonów występowali na boiskach kl. A,  po czym spadli o szczebel niżej.  Z kolejnego awansu w szeregi kl. A liczne grono kibiców podążających za swoim klubem, mogło się cieszyć w 2005 r. Największe sukcesy w historii klubu z Targowisk to ostatnie sezony, kiedy to partyzant pozyskuje potężnego sponsora - firmę MAL-BUD. Owocuje to, od sezonu 2007/2008 kolejnymi awansami kolejno do kl. O, w 2008/2009 do IV ligi, a w sezonie 2009/2010 do III ligi, w której to w sezonie 2010/2011 zajęli 5 miejsce . W sezonie 2010/2011 w klubie powstają rezerwy, które w pierwszym roku istnienia zajmują 3 miejsce w rozgrywkach krośnieńskiej  kl. C II.