Drukuj

HDK Żeglce 5-4 Beskid Równe, 27 listopada 2011W dzisiejszym meczu nasza drużyna zmierzyła się z przeciwnikiem, który tak jak my nie wygrał jeszcze meczu, czyli Beskidem Równe.

Spotkanie nasi piłkarze jak zawsze rozpoczęli od głupio straconej bramki już w pierwszej minucie. Wynik 0-1 utrzymywał się do 7 minuty, kiedy to bramkarza rywali strzałem z dwóch metrów pokonał Paweł Rachwał. Po zdobyciu gola nasi ruszyli do zdecydowanych ataków co przyniosło efekt w 12 minucie, kiedy to po zespołowej akcji naszą drużynę na prowadzenie 2-1 wyprowadził Grzesik i w 13 min gry kiedy strzałem z 7 metrów golkipera rywali pokonał Frużyński. Wynik do końca pierwszej połowy nie uległ już zmianie i nasza drużyna na przerwę schodziła z zapasem dwóch bramek przewagi.

Na drugą połowę nasi niestety wyszli trochę rozluźnieni co skończyło się stratą gola w 19 minucie gry. Nastroje w naszym obozie poprawił Tomek Rachwalski, który dwie minuty później podwyższył wynik na 4-2 dla naszego HDK.HDK Żeglce 5-4 Beskid Równe, 27 listopada 2011

Niestety, po dwóch kolejnych minutach przez gapiostwo naszej ekipy tracimy trzeciego gola. Nasi nie wyciągnęli z tego konsekwencji i w 25 minucie tracimy kolejną bramkę co doprowadza do remisu 4-4. Na szczęście po konsekwentnej grze nasza drużyna zdobywa zwycięskiego gola na 49 sekund przed końcem meczu, którego autorem jest Tomek Rachwalski wygrywający pojedynek z bramkarzem Beskidu.

Poza wymienionymi sytuacjami, w których padły gole, z przebiegu meczu to nasza ekipa była lepsza, jednak mało skuteczna.Wyśmienite okazje do zdobycia goli marnowali: Grzesik, Mędrek, Węgrzyn, Rachwał, Gunia i Kozieł. Najważniejsze jest jednak to, że w końcu nasza ekipa odniosła pierwsze historyczne zwycięstwo, choć łatwo nie było.

Skład:

Wolski - Grzesik, Kozieł, Frużyński, Węgrzyn, Gunia, Rachwalski, Mędrek, Rachwał, Kraus

Wyniki piątej kolejki:

Dolina Śmierci Iwla : Jasionka Juniorzy 14:6 (5:1)
Orły Piesika : Huragan Jasionka 3:3 (2:2)
Przełęcz II Dukla : Orły z Milczy 7:5 (1:4)
HDK Żeglce : Beskid Równe 5:4 (3:1)
Victoria Tylawa : Iwełka Jarząb-Ski Iwla 4:7 (2:2)

Dzięki pierwszemu zwycięstwu nasz zespół awansował na ósme miejsce w tabeli. Możemy więc liczyć na wyższe morale w najbliższym meczu, który czeka nas już we wtorek. Nasz rywal zanotował dziś porażkę 7:5, choć na przerwę schodził prowadząc 1:4. Pomimo to jest zdecydowanym faworytem, jednak piłka halowa cechuje się tym, że lubi być nieprzewidywalna. Zapraszamy więc kibiców do dopingowania zespołu z Żeglec.