Drukuj

W sobotnie popołudnie w Jedliczu odbyła się VIII edycja biegu oraz marszu Nordic Walking (po raz drugi). W grupie ponad 160 zawodniczek i zawodników zaprezentowało się sześcioro reprezentantów naszej miejscowości.

Wśród biegaczy najlepiej wypadł Waldemar Uliasz (od niedawna startuje w barwach Klubu Biegacza "Athletic" Zręcin), który z czasem 25.29.65 uplasował się na 26 miejscu (w kat. M4 zajął miejsce 5), Karol Winiarski z czasem 27.23.13 ukończył bieg na 47 miejscu (w kat. M3 był 16) a Jarosław Kurcoń sobotnie zawody zakończył na 61 pozycji z czasem 28.42.01 (w kat. M3 był 19).

W marszu Nordic Walking naszą miejscowość reprezentowała trójka sportowców. W kategorii Kobiet na miejscu 6 marsz ukończyła Dominika Żebracka (47.28.83). Druga z naszych reprezentantek Sylwia Kosiek z czasem 50.20.93 była 8.

W kategorii mężczyzn jedynym reprezentantem naszej miejscowości był Tomasz Serwa który do mety dotarł 7 z czasem 54.43.99.

W niedzielę w marszu Nordic Walking w Wapiennem wystartowała również Magda Gierlasińska która w kat. Open była piąta.