• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

UWAGA!

V Mistrzostwa Żeglec Dwójek Siatkarskich zostają przesunięte z soboty na niedzielę 12 lipca 2015, na godz. 15:00!

V MISTRZOSTWA ŻEGLEC DWÓJEK SIATKARSKICH


W niedzielę 12 lipca 2015 roku odbędzie się już piąta edycja turnieju o Mistrzostwo Żeglec Dwójek Siatkarskich.

Turniej rozpocznie się o godzinie 15:30 na trawiastym boisku za remizą OSP Żeglce.

W turnieju mogą wziąć udział jedynie osoby zamieszkałe w Żeglcach oraz mieszkańcy innych miejscowości zrzeszeni w LKS BŁĘKITNI Żeglce.


Zgłoszenia wyłącznie za pośrednictwem SMS można składać u:

  • Grzegorza Węgrzynowskiego – 663 139 193
  • Tomasza Serwy – 501 800 731

Termin nadsyłania zgłoszeń mija w piątek o 23:59!

„Kto nie pamięta historii skazany jest na jej ponowne przeżycie”

- George Santayana

 

Jest to jedna z sentencji, z którą można zaznajomić się odwiedzając Auschwitz – jeden z największych nazistowskich obozów koncentracyjnych i ośrodków zagłady. Życie straciło tam ok. 1,1 mln ludzi; mężczyzn, kobiet i dzieci.

W sobotę, 6 czerwca grupa składająca się z 55 osób wyruszyła na wycieczkę do Oświęcimia. Głównym założeniem wyjazdu było zapoznanie się z poruszającą historią ludzi, którzy zginęli w trakcie II wojny światowej w tym miejscu.

czytaj więcej w rozwinięciu....

W imieniu swoim i mojego komitetu wyborczego serdecznie dziękuję mieszkańcom Żeglec  za okazane mi zaufanie podczas wyborów na sołtysa naszej miejscowości. Dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu, gdyż nasza wioska była jedną z pięciu w Gminie Chorkówka, w której frekwencja przekroczyła 50 %. Postaram wywiązać się z moich planów przedwyborczych i  sukcesywnie będę podejmował takie działania, by przekonać do siebie tych, którzy na mnie nie zagłosowali. Dziękuje również Panu Tadeuszowi Malikowi za rywalizację wyborczą i chcę by współpraca sołtysa i radnego układała się jak najlepiej  i prowadziła do rozwoju naszego sołectwa. Z taką nadzieją wkraczam w obecną kadencję jako sołtys ŻEGLEC.

Jeszcze raz dziękuje.

Grzegorz Węgrzynowski