• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

Wzorem ubiegłorocznej, udanej akcji sprzątania świata w naszym sołectwie, pragniemy w tym roku zachęcić wszystkich; tych młodszych i starszych, tych którym zależy na utrzymaniu porządku i czystości w naszej miejscowości do przyłączenia się do tej szczytnej inicjatywy.

W tym roku sprzątamy Żeglce w sobotę, 23 kwietnia od godz. 16.00. Osoby chętne do wzięcia udziału w akcji proszone są o skontaktowanie, zgłoszenie się do niżej wymienionych koordynatorów.

Szczegóły programu oraz terminy składania wniosków Programu Rodzina 500+

źródło linku strony: www.chorkowka.pl

Nadchodzą Święta Wielkanocne, które zawsze niosą przesłanie zwycięstwa dobra nad złem, życia nad śmiercią i nadzieję, która zawieść nie może. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy wszystkim mieszkańcom naszego sołectwa przeżycia Wielkanocy w atmosferze szczególnej radości i pokoju, zgody i pojednania, otwarcia na potrzeby innych, miłości rodzinnej, życzliwości przyjaciół i znajomych, a także zdolności do przebaczania, które jest drogą do pokoju.

Aby fakt Zmartwychwstania obudził w nas to co jeszcze uśpione, ożywił to co jeszcze martwe, a światło płynące od Zmartwychwstałego Chrystusa rozjaśniało każdy zakątek Waszych serc, i przyniosło Wam wiarę, nadzieję i miłość. Niech radość Wielkanocna wypełnia Wasze serca, i abyście mogli tą radością dzielić się ze wszystkimi, których spotkacie na co dzień. Niech te Święta upłyną w atmosferze spokoju i ciepłych rodzinnych spotkań.

 

Rada Sołecka, Sołtys, Radny, Ochotnicza Straż Pożarna, Koło Gospodyń Wiejskich oraz LKS „Błękitni” Żeglce.

Artykuły, które ukazały się na naszym portalu w dniu wczorajszym były Prima Aprilisowym żartem. Przepraszamy osoby, które w jakiś sposób zostały obrażone lub wprowadzone w błąd.

20 marca 2016 na trasie Zręcin Przylaski – OSP Żeglce odbył się I Bieg Żołnierzy Wyklętych i Marsz Nordic Walking. Celem biegu było upowszechnianie biegania, jako najprostszej i najtańszej formy aktywności fizycznej, propagowanie czynnego wypoczynku oraz aktywności ruchowej wśród młodzieży i dorosłych oraz uczczenie Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Na starcie stanęło 151 osób.

Organizatorami I Biegu Żołnierzy Wyklętych i Marszu Nordic Walking byli: Klub Biegacza „Athletic” Zręcin, Rada Sołecka Żeglce i OSP Żeglce.

W związku z objęciem od 1 maja 2016 przez sołtysa Grzegorza Węgrzynowskiego funkcji Wicewojewody i przewodniczącego Komisji Edukacji, zrezygnował on ze stanowiska sołtysa Żeglec. W najbliższym czasie zostanie ogłoszony termin wcześniejszych wyborów. Nieoficjalnie wiadomo o trzech kandydatach, którzy po oficjalnym obwieszczeniu Gminnej Komisji Wyborczej zaczną zbierać podpisy.

Uwaga! Ważne informacje organizacyjne związane z I Biegiem Żołnierzy Wyklętych oraz Marszem Nordic Walking, proszę o zapoznanie się i przekazanie znajomym którzy również biorą udział w biegu/marszu.

 

1. MIEJSCE i Biuro zawodów:

Lokalizacja: Remiza OSP w Żeglcach (GPS: 49°39'40.7"N 21°39'11.3"E) w godz. 11.00 – 12.30 (wydawanie pakietów startowych, podpisywanie oświadczeń).

Start biegu oraz marszu: 20 marca 2016 r. godz. 13:00 w Zręcinie przy ulicy Przylaski obok Krzyża Partyzanckiego (GPS: 49°40'22.9"N 21°39'37.9"E),

 

godz. 12:15 – pierwszy przewóz uczestników spod remizy OSP Żeglce na miejsce startu.

godz. 12.30 – drugi przewóz uczestników spod remizy OSP Żeglce na miejsce startu.

W ramach rozgrzewki można będzie również pieszo przejść lub przebiec na miejsce startu (ok. 1,5 km).

W dniu 10 kwietnia (niedziela) od godz. 7.00 w Domu Ludowym dla mieszkańców Żeglec oraz uczestników zabawy składkowej, która odbędzie się 9 kwietnia rozdawane będą darmowe alkomaty, by każdy kierowca mógł sprawdzić swój stan trzeźwości zanim usiądzie za kierownicę.

Zalecamy wypróbowanie alkomatów w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Więcej informacji pod numerami telefonów: 606853093 i 534605345.

W dniach 18-19 czerwca 2016 r., odbędzie się dwudniowa wycieczka do Lwowa.

Program wycieczki przedstawia się następująco:

Sobota 18 czerwca:

- wyjazd godzina 5.00

- przyjazd do Lwowa, zwiedzanie:

1. Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich,

2. Wysoki Zamek (Kopiec Unii Lubelskiej),

Podkategorie