• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

W niedzielę 21 sierpnia w miejscowości Świerzowa Polska, odbywały się Dożynki Gminne 2022. Dożynki to czas podziękowania Panu Bogu za plony, a rolnikom za ich ciężką pracę na roli.

Pani Sołtys Iwona Skalska składa serdeczne podziękowania za zaangażowanie w zbiórkę (zarówno dla ofiarodawców jak i wolontariuszy) dla poszkodowanych w pożarze w ubiegłym tygodniu. Szczegóły będą przedstawione na ogłoszeniach parafialnych w najbliższą niedzielę.

W najbliższą sobotę tj 23 kwietnia 2022, zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w sprzątaniu naszego sołectwa.

Zawiadamiamy mieszkańców naszego sołectwa, że worki na odpady segregowane na II półrocze 2022 roku będą wydawane w godz. od 10:00 do 18:00 w dniu 20 czerwca tj poniedziałek w Domu Ludowym.

Zmartwychwstał Pan, zwycięską chwałą niebo brzmi.
Któż tak jak On majestatu blaskiem lśni.

Baranek Królem jest, najwyższy zajął tron
i przed Nim chylę się, z radością składam hołd

W związku z rozpoczynającą się przebudową drogi gminnej Żeglce - Debrza - Zręcin - Przylaski, od dnia 8 czerwca wystąpią utrudnienia w ruchu. Szczegóły poniżej:

W związku z napiętą sytuacją na Ukrainie i coraz większym zagrożeniem dla naszego kraju, w ostatnich dniach przyjęta została Ustawa o Obronie Ojczyzny.

Z przykrością informujemy że Bieg Pamięci Jana Rodzinki z przyczyn nie zależnych od organizatora zostaje przeniesiony na inny termin.
Powodem takiej decyzji jest remont drogi gminnej Zręcin - Przylaski - Debrza - Żeglce po której mieli poruszać się zawodnicy.Uczestnicy biegu którzy uiścili opłatę startową dostaną jej zwrot w ciągu siedmiu dni roboczych.

Tegoroczna X edycja Biegu TW 2022 już za nami.

Podkategorie