• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

W imieniu rodziny z Zadworu i swoim bardzo dziękuję druhom i druhnom z OSP Żeglce, za szybką reakcję i pomoc w zabezpieczeniu przeciekającego dachu w jednym z remontowanych domów na Zadworze. Kolejny raz pokazaliście jak jesteście sprawni organizacyjnie i fizycznie, i pomogliście potrzebującym. Dzięki Wam Nasi mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie. Tak trzymać. Dziękujemy.

GW

Jest ich w naszej miejscowości wielu, pomagają przy zabezpieczaniu różnych imprez, uczestniczą w świętach kościelnych i państwowych odbywających się w Żeglcach, a przede wszystkim ratują mienie, zdrowie i życie ludzi. Mowa o strażakach, którzy dzisiaj obchodzą swoje święto. Warto o tym pamiętać i docenić ich trud i zaangażowanie w sprawy wsi.

Z tego miejsca Sołtys, Rada Sołecka oraz Stowarzyszenie „Że Chcę” pragnie złożyć wszystkim druhnom i druhom wszystkiego dobrego; spełnienia marzeń zawodowych i osobistych, satysfakcji z wykonywanej pracy na rzecz innych. Jednocześnie pragniemy Wam podziękować za dotychczasową pracę na rzecz sołectwa, za ofiarną służbę i za to, że dzięki Wam możemy czuć się bezpieczni.

W słoneczną niedzielę 4 września, na boisku sportowym w Faliszówce odbyły się Zawody Strażackie. Ochotniczą Straż Pożarną w Żeglcach reprezentowały po raz pierwszy aż trzy drużyny; Seniorzy Gr. A, Seniorki Gr. C i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Tegoroczne zawody nie były eliminacjami do Zawodów Powiatowych, a tylko sprawdzeniem przeszkolenia i podstawowych umiejętności drużyn pożarniczych.

Robią dużo dobrego dla nas, zróbmy coś dobrego dla nich!

Zagłosujmy na jednostkę OSP Żeglce w plebiscycie Nowin. Więcej info na stronie: http://www.nowiny24.pl/serwisy/plebiscyty-i-quizy/a/strazacy-podkarpacia-jednostka-osp-powiat-krosnienski,11959658/

W minioną sobotę odbyły się ćwiczenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Brało w nich udział 4 zaprzyjaźnione jednostki; OSP Szczepańcowa, OSP Bóbrka, OSP Sulistrowa i OSP Żeglce.

Ćwiczenia odbywały się na terenie dawnego Iglopoolu w Bóbrce i polegały głównie na sprawdzeniu podstawowych umiejętności.