• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

Z okazji Dnia Strażaka składamy serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności wszystkim druhnom i druhom. Niech św. Florian czuwa nad Wami i Waszymi rodzinami.

W ubiegłym tygodniu w naszej miejscowości rozdane zostało około 280 sztuk maseczek dla naszych seniorów. Maseczki, które mogli otrzymać mieszkańcy zostały uszyte przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Żeglcach.

Poniższy artykuł to oczywiście żart primaaprilisowy :-)

W związku z zawieszeniem rozgrywek piłkarskich oraz pozostałych sportów zespołowych w celu urozmaicenia życia społecznego, przedstawiciele Klubu LKS Błękitni Żeglce oraz władze wioski podjęły decyzję o powołaniu w naszej miejscowości sekcji curlingu.

Jest nam niezwykle miło poinformować, że Jakub Skalski, uczeń klasy VIII uzyskał tytuł finalisty w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PRZEDMIOTOWYM Z HISTORII I GEOGRAFII.

Warto dodać, że konkursy przedmiotowe organizowane przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty zaliczają się do najważniejszych w naszym województwie i wymagają wiedzy znacznie wykraczającej poza program nauczania.

Poniższy artykuł to oczywiście żart primaaprilisowy :-)

Podczas wykonywania pomiarów związanych z projektem przebudowy drogi powiatowej biegnącej przez Żeglce pracownicy firmy geodezyjnej natknęli się na pewne przedmioty, które wzbudziły ich podejrzenia. Zgłosili sprawę do powiatowego konserwatora zabytków, który skierował sprawę do Przemyśla.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Żeglcach szyją maseczki dla mieszkańców (zdjęcie poglądowe).

Pierwsza partia jest już gotowa do odebrania. Niezaszyte miejsce w maseczce to nie jest wada tylko miejsce na opcjonalny, dodatkowy filtr. W pierwszej kolejności maseczki otrzymają osoby starsze, zostaną dostarczone pod wskazany adres, tak by nie trzeba było wychodzić. Prosimy o przekazanie informacji sąsiadom, którzy nie korzystają z internetu. Zamówić je można telefoniczne:

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego w Polsce apelujemy do mieszkańców naszej parafii, żeby rozważyli brak udziału w niedzielnych Mszach Świętych. Szczególnie prosimy o nieopuszczanie domów przez osoby starsze, o obniżonej odporności, osłabionych oraz takich, które mają z takimi osobami styczność aby nie narażać ich na zarażenie. Również pozostałych mieszkańców prosimy o ty, by rozważyli pozostanie w domu, gdyż w każdej Mszy Świętej może brać udział maksymalnie 50 osób.

Komunikat Kurii Metropolitalnej (Przemyśl, 14 marca 2020 r.)

Zarządzenie Metropolity Przemyskiego w związku z zagrożeniem epidemią (Przemyśl, 13 marca 2020 r., L. dz. 401/041/2020)

RADIO FARA: Transmisje 14-15 marca 2020 r.

Zmartwychwstał Pan! Niech w ten czas otuchy i nadziei spłynie na nas radość, pokój, wzajemna życzliwość.

Mając na uwadze ocenę stanu bezpieczeństwa wynikającą z analizy sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, odwołuję zebrania wiejskie zaplanowane w ciągu najbliższych dwóch tygodni (nowe terminy zostaną wyznaczone z uwzględnieniem sytuacji związanej z zagrożeniem). Apeluję także o odwołanie przedsięwzięć, wydarzeń i spotkań organizowanych na terenie naszej gminy przez inne instytucje i organizacje, by ograniczyć ryzyko zakażenia.

Podkategorie